  • ESR25JZPF6204
ESR25JZPF6204
advertisement
Manufacturer No:
ESR25JZPF6204
HK JDW NO:
687-ESR25JZPF6204
Datasheet:
ESR25JZPF6204
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 6.2MOhm, 0.667W 2/3W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 15265
Step5Bar-code shipping tag
ESR25JZPF6204
  • Resistance
    6.2MOhm
  • Power (Watts)
    0.667W 2/3W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.66W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C