  • ESR25JZPF1801
ESR25JZPF1801
advertisement
Manufacturer No:
ESR25JZPF1801
HK JDW NO:
687-ESR25JZPF1801
Datasheet:
ESR25JZPF1801
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 1.8kOhm, 0.667W 2/3W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 15673
Step5Bar-code shipping tag
ESR25JZPF1801
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.8kOhm
  • Power (Watts)
    0.667W 2/3W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.66W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm