  • ESR18EZPF6652
ESR18EZPF6652
advertisement
Manufacturer No:
ESR18EZPF6652
HK JDW NO:
687-ESR18EZPF6652
Datasheet:
ESR18EZPF6652
Description:
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 66.5kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 13619
Step5Bar-code shipping tag
ESR18EZPF6652
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    66.5kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm