  • ESR18EZPF6492
ESR18EZPF6492
advertisement
Manufacturer No:
ESR18EZPF6492
HK JDW NO:
687-ESR18EZPF6492
Datasheet:
ESR18EZPF6492
Description:
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 64.9kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 15819
Step5Bar-code shipping tag
ESR18EZPF6492
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    64.9kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm