  • ESR18EZPF5231
ESR18EZPF5231
advertisement
Manufacturer No:
ESR18EZPF5231
HK JDW NO:
687-ESR18EZPF5231
Datasheet:
ESR18EZPF5231
Description:
Quantity:
In Stock : 16973
Step5Bar-code shipping tag
ESR18EZPF5231
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5.23kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    333mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm