  • ESR18EZPF3R30
ESR18EZPF3R30
advertisement
Manufacturer No:
ESR18EZPF3R30
HK JDW NO:
687-ESR18EZPF3R30
Datasheet:
ESR18EZPF3R30
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 3.3Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2642
Step5Bar-code shipping tag
ESR18EZPF3R30
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.3Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    333mW
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm