  • ESR18EZPF12R2
ESR18EZPF12R2
advertisement
Manufacturer No:
ESR18EZPF12R2
HK JDW NO:
687-ESR18EZPF12R2
Datasheet:
ESR18EZPF12R2
Description:
ESR Series, Thick Film, 12.2Ohms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 9124
Step5Bar-code shipping tag
ESR18EZPF12R2
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    12.2Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    333mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm