  • ESR18EZPD4301
ESR18EZPD4301
advertisement
Manufacturer No:
ESR18EZPD4301
HK JDW NO:
687-ESR18EZPD4301
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 4300Ohm, 0.5%,
Quantity:
In Stock : 17154
Step5Bar-code shipping tag
ESR18EZPD4301
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    4300Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE, STANDARD: AEC-Q200
  • HTS Code
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Size Code
    1206
  • Rated Temperature
    70°C