  • ESR10EZPJ471
ESR10EZPJ471
advertisement
Manufacturer No:
ESR10EZPJ471
HK JDW NO:
687-ESR10EZPJ471
Datasheet:
ESR10EZPJ471
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 470Ohm, 0.4W 2/5W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 67093
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ESR10EZPJ471
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    470Ohm
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    400mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm