  • ESR10EZPF6152
ESR10EZPF6152
advertisement
Manufacturer No:
ESR10EZPF6152
HK JDW NO:
687-ESR10EZPF6152
Datasheet:
ESR10EZPF6152
Description:
ESR Series, Thick Film, 61.5kOhms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4187
Step5Bar-code shipping tag
ESR10EZPF6152
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    61.5kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm