  • ESR10EZPF4R87
ESR10EZPF4R87
advertisement
Manufacturer No:
ESR10EZPF4R87
HK JDW NO:
687-ESR10EZPF4R87
Datasheet:
ESR10EZPF4R87
Description:
Quantity:
In Stock : 13884
Step5Bar-code shipping tag
ESR10EZPF4R87
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    4.87Ohm
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Max Power Dissipation
    400mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm