  • ESR10EZPF4021
ESR10EZPF4021
advertisement
Manufacturer No:
ESR10EZPF4021
HK JDW NO:
687-ESR10EZPF4021
Datasheet:
ESR10EZPF4021
Description:
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 4.02kOhm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ESR10EZPF4021
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.02kOhm
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm