  • ESR10EZPF3921
ESR10EZPF3921
advertisement
Manufacturer No:
ESR10EZPF3921
HK JDW NO:
687-ESR10EZPF3921
Datasheet:
ESR10EZPF3921
Description:
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 3.92kOhm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2165
Step5Bar-code shipping tag
ESR10EZPF3921
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.92kOhm
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm