  • ESR10EZPF2202
ESR10EZPF2202
advertisement
Manufacturer No:
ESR10EZPF2202
HK JDW NO:
687-ESR10EZPF2202
Datasheet:
ESR10EZPF2202
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 22kOhm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 6138
Step5Bar-code shipping tag
ESR10EZPF2202
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    22kOhm
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Max Power Dissipation
    400mW
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm