  • ESR10EZPF1472
ESR10EZPF1472
advertisement
Manufacturer No:
ESR10EZPF1472
HK JDW NO:
687-ESR10EZPF1472
Datasheet:
ESR10EZPF1472
Description:
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 14.7kOhm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 12746
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ESR10EZPF1472
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ESR
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    14.7kOhm
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm