  • ESR10EZPD8201
ESR10EZPD8201
advertisement
Manufacturer No:
ESR10EZPD8201
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-ESR10EZPD8201
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 8200Ohm, 0.5%,
Quantity:
In Stock : 7858
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ESR10EZPD8201
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    8200Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE, STANDARD: AEC-Q200
  • HTS Code
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    150V
  • Size Code
    0805
  • Rated Temperature
    70°C