  • ESR10EZPD3000
ESR10EZPD3000
advertisement
Manufacturer No:
ESR10EZPD3000
HK JDW NO:
687-ESR10EZPD3000
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 300Ohm, 0.5%,
Quantity:
In Stock : 4618
Step5Bar-code shipping tag
ESR10EZPD3000
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    300Ohm