  • ESR10EZPD2703
ESR10EZPD2703
advertisement
Manufacturer No:
ESR10EZPD2703
HK JDW NO:
687-ESR10EZPD2703
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 270000Ohm, 0.5%,
Quantity:
In Stock : 9839
Step5Bar-code shipping tag
ESR10EZPD2703
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    270000Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE, STANDARD: AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C