  • ESR10EZPD2493
ESR10EZPD2493
advertisement
Manufacturer No:
ESR10EZPD2493
HK JDW NO:
687-ESR10EZPD2493
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 249000Ohm, 0.5%,
Quantity:
In Stock : 16914
Step5Bar-code shipping tag
ESR10EZPD2493
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    249000Ohm