  • ESR03EZPJ133
ESR03EZPJ133
advertisement
Manufacturer No:
ESR03EZPJ133
HK JDW NO:
687-ESR03EZPJ133
Datasheet:
ESR03EZPJ133
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 13kOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1808
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ESR03EZPJ133
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    13kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Chip
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    150V
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm