  • ESR03EZPF9101
ESR03EZPF9101
advertisement
Manufacturer No:
ESR03EZPF9101
HK JDW NO:
687-ESR03EZPF9101
Datasheet:
ESR03EZPF9101
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 9.1kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 12986
Step5Bar-code shipping tag
ESR03EZPF9101
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    9.1kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Working Voltage
    150V
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm