  • ESR03EZPF5R60
ESR03EZPF5R60
advertisement
Manufacturer No:
ESR03EZPF5R60
HK JDW NO:
687-ESR03EZPF5R60
Datasheet:
ESR03EZPF5R60
Description:
Quantity:
In Stock : 16099
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ESR03EZPF5R60
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    5.6Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm