  • ESR03EZPD47R0
ESR03EZPD47R0
advertisement
Manufacturer No:
ESR03EZPD47R0
HK JDW NO:
687-ESR03EZPD47R0
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 47Ohm, 0.5%,
Quantity:
In Stock : 7904
Step5Bar-code shipping tag
ESR03EZPD47R0
  • Tolerance
    0.5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE, STANDARD: AEC-Q200
  • HTS Code
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
    TS 16949
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    150V
  • Size Code
    0603
  • Rated Temperature
    70°C