  • ESR01MZPJ621
ESR01MZPJ621
advertisement
Manufacturer No:
ESR01MZPJ621
HK JDW NO:
687-ESR01MZPJ621
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 620Ohm, 5%,
Quantity:
In Stock : 9982
Step5Bar-code shipping tag
ESR01MZPJ621
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    620Ohm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.2W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C