  • ESR01MZPJ300
ESR01MZPJ300
advertisement
Manufacturer No:
ESR01MZPJ300
HK JDW NO:
687-ESR01MZPJ300
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 30Ohm, 5%,
Quantity:
In Stock : 7962
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ESR01MZPJ300
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    30Ohm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.2W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C