  • ESK227M050AH2AA
ESK227M050AH2AA
advertisement
Manufacturer No:
ESK227M050AH2AA
HK JDW NO:
417-ESK227M050AH2AA
Datasheet:
ESK227M050AH2AA
Description:
ESK 220μF Capacitor 20% 440mA 5mm Radial
Quantity:
In Stock : 158490
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ESK227M050AH2AA
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    Bulk
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.11mA
  • Ripple Current
    440mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Diameter
    10mm
  • Height
    15mm