  • ESK226M400AL4AA
ESK226M400AL4AA
advertisement
Manufacturer No:
ESK226M400AL4AA
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-ESK226M400AL4AA
Package:
Radial
Datasheet:
ESK226M400AL4AA
Description:
22μF Capacitor 20% Tape & Reel 110mA 5mm Radial
Quantity:
In Stock : 4480
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ESK226M400AL4AA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2008
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    Bulk
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Ripple Current
    110mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.2
  • Dissipation Factor
    20 %
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Current - Leakage
    3μA
  • Diameter
    13mm
  • Height
    25mm
  • Length
    25mm