  • ESK107M063AG3AA
ESK107M063AG3AA
advertisement
Manufacturer No:
ESK107M063AG3AA
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-ESK107M063AG3AA
Package:
Radial
Datasheet:
ESK107M063AG3AA
Description:
100μF Capacitor 20% 3.5mm Radial
Quantity:
In Stock : 1636
Step5Bar-code shipping tag
ESK107M063AG3AA
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    8mm
  • Height
    11mm