  • ESH687M100AM3AA
ESH687M100AM3AA
advertisement
Manufacturer No:
ESH687M100AM3AA
HK JDW NO:
417-ESH687M100AM3AA
Description:
680μF Capacitor 20% Tape & Reel 1200mA 7.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
ESH687M100AM3AA
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Leakage Current
    0.683mA
  • Ripple Current
    1200mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Diameter
    16mm
  • Height
    36mm