  • ESH686M250AM2AA
ESH686M250AM2AA
advertisement
Manufacturer No:
ESH686M250AM2AA
HK JDW NO:
417-ESH686M250AM2AA
Description:
68μF Capacitor 20% Tape & Reel 300mA 7.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
ESH686M250AM2AA
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Leakage Current
    0.52mA
  • Ripple Current
    300mA
  • Tan Delta
    0.15
  • Diameter
    16mm
  • Height
    32mm