  • ESH475M160AG3AA
ESH475M160AG3AA
advertisement
Manufacturer No:
ESH475M160AG3AA
HK JDW NO:
417-ESH475M160AG3AA
Description:
4.7μF Capacitor 20% 43mA 3.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
ESH475M160AG3AA
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    160V
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • Leakage Current
    0.032mA
  • Ripple Current
    43mA
  • Tan Delta
    0.15
  • Diameter
    8mm
  • Height
    11mm