  • ESDA25B1RL
ESDA25B1RL
advertisement
Manufacturer No:
ESDA25B1RL
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-ESDA25B1RL
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ESDA25B1RL
Description:
TVS DIODE 24VWM 8SOIC
Step5Bar-code shipping tag
ESDA25B1RL
    Select All
  • Breakdown Voltage
    30V
  • Reverse Breakdown Voltage
    25V
  • Max Breakdown Voltage
    25V
  • ESD Protection
    Yes
  • Height
    1.25mm
  • Length
    5mm
  • Width
    4mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 months ago)
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Number of Pins
    8
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ESDA, TRANSIL™
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    15pF
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Power Rating
    150W
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Depth
    4mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    ESDA25
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    24V
  • Number of Elements
    4
  • Working Voltage
    24V
  • Configuration
    COMPLEX
  • Number of Channels
    6
  • Leakage Current
    2μA
  • Power Line Protection
    No
  • Max Reverse Leakage Current
    2μA
  • Reverse Standoff Voltage
    24V
  • Peak Pulse Power
    150W
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA