  • ESCC-1503
ESCC-1503
advertisement
Manufacturer No:
ESCC-1503
Manufacturer:
Astrodyne TDI
HK JDW NO:
16039-ESCC-1503
Package:
Datasheet:
ESCC-1503
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 15V 1A 15W 9-Pin
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ESCC-1503
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ESCC-1503.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    1
  • Part Status
    Active
  • Type
    Switching
  • Style
    Encapsulated
  • Pin Count
    9
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Line Regulation
    1%
  • Load Regulation
    3%