  • ES2000-NO.4-B7-0-27MM
ES2000-NO.4-B7-0-27MM
advertisement
Manufacturer No:
ES2000-NO.4-B7-0-27MM
HK JDW NO:
798-ES2000-NO.4-B7-0-27MM
Package:
Description:
Heat Shrink Tubing ST Polyolefin Black Thin Loose Piece
Step5Bar-code shipping tag
ES2000-NO.4-B7-0-27MM
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Material
    Polyolefin (PO), Irradiated
  • Body Material
    Polyolefin
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
    Tubing, Semi Rigid
  • Max Operating Temperature
    130°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Black
  • ELV
    Compliant
  • Shrink Temperature
    110°C
  • Length
    0.088' 27.00mm 1.06
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.700 (17.78mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.175 (4.45mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.095 2.41mm