  • ES2000-NO.3-B8-0-45MM
ES2000-NO.3-B8-0-45MM
advertisement
Manufacturer No:
ES2000-NO.3-B8-0-45MM
HK JDW NO:
798-ES2000-NO.3-B8-0-45MM
Package:
Description:
HEATSHRINK 0.427" X 0.147' BLACK
Step5Bar-code shipping tag
ES2000-NO.3-B8-0-45MM
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
    Tubing, Semi Rigid
  • Max Operating Temperature
    130°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Black
  • ELV
    Compliant
  • Shrink Temperature
    110°C
  • Length
    0.147' 45.00mm 1.77
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.427 (10.85mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.095 (2.41mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.075 1.91mm