  • ES2000-NO.2-B9-0-150MM
ES2000-NO.2-B9-0-150MM
advertisement
Manufacturer No:
ES2000-NO.2-B9-0-150MM
HK JDW NO:
798-ES2000-NO.2-B9-0-150MM
Package:
Description:
HEATSHRINK 0.293" X 0.492' BLACK
Step5Bar-code shipping tag
ES2000-NO.2-B9-0-150MM
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ES2000
  • Feature
    Abrasion Resistant, Adhesive Lined, Flame Retardant, Fluid Resistant, Strain Resistant
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    130°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Black
  • ELV
    Compliant
  • Shrink Temperature
    110°C
  • Length
    0.492' 150.00mm 5.91
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.293 (7.44mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.065 (1.65mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.060 1.52mm