  • ES0800/04DSFB
ES0800/04DSFB
advertisement
Manufacturer No:
ES0800/04DSFB
Manufacturer:
On Shore Technology Inc.
HK JDW NO:
602-ES0800/04DSFB
Package:
315
Datasheet:
ES0800/04DSFB
Description:
Bulk 2 Rows Chassis, Panel Eurostyle Terminal Strip Closed ES0800 0.315 8.00mm Enclosed 4 Circuits
Step5Bar-code shipping tag
ES0800/04DSFB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Chassis, Panel
  • Mounting Type
    Chassis, Panel
  • Package / Case
    315
  • Operating Temperature
    -33°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ES0800
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -33°C
  • Number of Rows
    2
  • Voltage - Rated
    300V
  • Current Rating (Amps)
    15A
  • Pitch
    0.315 8.00mm
  • Current Rating
    15A
  • Wire Gauge
    14-22 AWG
  • Number of Circuits
    4
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG