  • ERX-2SJ7R5A
ERX-2SJ7R5A
advertisement
Manufacturer No:
ERX-2SJ7R5A
HK JDW NO:
590-ERX-2SJ7R5A
Datasheet:
ERX-2SJ7R5A
Description:
Through Hole 7.5Ohms, 2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERX-2SJ7R5A
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERX
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.472L 4.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    7.5Ohms
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    2W
  • Voltage - Rated
    700V
  • Power Rating
    2W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Diameter
    4mm
  • Length
    12mm