  • ERX-1SJ3R9V
ERX-1SJ3R9V
advertisement
Manufacturer No:
ERX-1SJ3R9V
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERX-1SJ3R9V
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.9Ohm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERX-1SJ3R9V
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    350 ppm/°C
  • Resistance
    3.9Ohm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Voltage - Rated
    600V
  • Additional Feature
    IEC60115-4, FLAME PROOF
  • HTS Code
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Technology
    METAL OXIDE FILM
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    IEC60115-2
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    650 μm
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    2.8mm
  • Length
    9mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Conformal
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Weight
    329.988449mg
  • Tolerance
    5%