  • ERX-1SJ1R0A
ERX-1SJ1R0A
advertisement
Manufacturer No:
ERX-1SJ1R0A
HK JDW NO:
590-ERX-1SJ1R0A
Package:
Axial
Datasheet:
ERX-1SJ1R0A
Description:
Through Hole 1Ohms, 1W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERX-1SJ1R0A
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Weight
    329.988449mg
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.110Diax0.354L 2.80mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    1Ohms
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Voltage - Rated
    600V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Lead Diameter
    650 μm
  • Diameter
    2.8mm
  • Length
    9mm