  • ERP040W-1400-24.5
ERP040W-1400-24.5
advertisement
Manufacturer No:
ERP040W-1400-24.5
Manufacturer:
ERP Power, LLC
HK JDW NO:
268-ERP040W-1400-24.5
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERP040W-1400-24.5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~90°C
  • Series
    ERP (40W)
  • Size / Dimension
    2.76Lx1.57W x 1.06 H 70.1mmx39.9mmx26.9mm
  • Feature
    OCP, OTP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    33W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, FCC
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Input (Max)
    277VAC
  • Voltage - Input (Min)
    120VAC
  • Current - Output (Max)
    1.4A
  • Voltage - Output
    17.5V~23.5V