  • ERO-S2PHF6R81
ERO-S2PHF6R81
advertisement
Manufacturer No:
ERO-S2PHF6R81
HK JDW NO:
590-ERO-S2PHF6R81
Datasheet:
ERO-S2PHF6R81
Description:
Through Hole 6.81Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERO-S2PHF6R81
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.067Diax0.126L 1.70mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    6.81Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Lead Length
    30mm
  • Diameter
    1.7mm
  • Length
    3.2004mm