  • ERJXGNJ153U
ERJXGNJ153U
advertisement
Manufacturer No:
ERJXGNJ153U
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERJXGNJ153U
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 15kOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
ERJXGNJ153U
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    15kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Power Rating
    31mW
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.031W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    15V
  • Size Code
    01005
  • Rated Temperature
    70°C