  • ERJT08J683V
ERJT08J683V
advertisement
Manufacturer No:
ERJT08J683V
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERJT08J683V
Package:
Datasheet:
ERJT08J683V
Description:
FIXED RESISTOR Thick Film, 68kOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
ERJT08J683V
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    68kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    330mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Rated Temperature
    70°C
  • Power Dissipation-Max
    333mW
  • Height
    600μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6002mm