  • ERJA1AG100U
ERJA1AG100U
advertisement
Manufacturer No:
ERJA1AG100U
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERJA1AG100U
Package:
2512
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 10Ohm, 2%,
Step5Bar-code shipping tag
ERJA1AG100U
  • Package / Case
    2512
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    1.33W
  • Depth
    3.2mm
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Number of Elements
    5
  • Working Voltage
    200V
  • Size Code
  • Rated Temperature
    70°C
  • Network Type
    ISOLATED
  • Length
    6.4mm