  • ERJA1AF680U
ERJA1AF680U
advertisement
Manufacturer No:
ERJA1AF680U
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERJA1AF680U
Package:
2512
Datasheet:
ERJA1AF680U
Description:
FIXED RESISTOR Thick Film, 68Ohm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERJA1AF680U
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2512
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    68Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    1.33W
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.2mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Number of Elements
    5
  • Working Voltage
    200V
  • Size Code
  • Rated Temperature
    70°C
  • Network Type
    ISOLATED
  • Height
    550μm
  • Length
    6.4mm