  • ERJ1GEF910C
ERJ1GEF910C
advertisement
Manufacturer No:
ERJ1GEF910C
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERJ1GEF910C
Package:
Datasheet:
Description:
Thick Film, 91Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
ERJ1GEF910C
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    91Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    50mW