  • ERJ14RQF3R3U
ERJ14RQF3R3U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ14RQF3R3U
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERJ14RQF3R3U
Description:
FIXED RESISTOR Thick Film, 3.3Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
ERJ14RQF3R3U
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    3.3Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    HIGH PRECISION, IEC60115-8
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    2.5mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Working Voltage
    0.9083V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    600μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm