  • ERJ-XGNF5601Y
ERJ-XGNF5601Y
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-XGNF5601Y
HK JDW NO:
590-ERJ-XGNF5601Y
Datasheet:
ERJ-XGNF5601Y
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 5.6kOhm, 0.03W 1/32W, ±1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 8621
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-XGNF5601Y
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    5.6kOhm
  • Power (Watts)
    0.03W 1/32W
  • Voltage - Rated
    15V
  • Power Rating
    31mW
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.031W
  • Height Seated (Max)
    0.006 0.15mm