  • ERJ-XGNF34R8Y
ERJ-XGNF34R8Y
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-XGNF34R8Y
HK JDW NO:
590-ERJ-XGNF34R8Y
Datasheet:
ERJ-XGNF34R8Y
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 34.8Ohm, 0.03W 1/32W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-XGNF34R8Y
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.031W
  • Case Code (Imperial)
    1005
  • Height
    130μm
  • Height Seated (Max)
    0.006 0.15mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    34.8Ohm
  • Power (Watts)
    0.03W 1/32W
  • Voltage - Rated
    15V
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Power Rating
    31mW